PAP/EPA

Nie ustają walki w Strefie Gazy

Trwają walki w Strefie Gazy. Armia izraelska odkryła nowe tunele należące do Hamasu. W stronę Izraela zostały skierowane kolejne rakiety.

Trwa kolejny dzień walk na Bliskim Wschodzie. Bombardowania skoncentrowały się na Chan Junis i Rafah. Armia izraelska kontynuuje ataki z powietrza, morza i lądu. Jest wielu zabitych i rannych.

Ojciec Święty Franciszek apeluje o pokój.

„W Izraelu i Palestynie sytuacja jest poważna. Boli mnie, że rozejm został złamany. Oznacza to śmierć, zniszczenie i nędzę. Wielu zakładników zostało uwolnionych, ale wielu nadal przebywa w Gazie” – zaznaczył Papież.

Nie ma niestety nadziei na rozejm w najbliższych dniach. Armia izraelska odkryła kolejne tunele należące do Hamasu.

„Znaleźliśmy szyb tunelowy w meczecie. Szyb znaleziono wewnątrz meczetu znajdującego się w Bakshi” – mówił izraelski żołnierz. 

Takich tuneli znaleziono już 800 – 500 zostało zniszczonych. Rozlokowane są najczęściej w pobliżu miejsc publicznych, takich jak szkoły, przedszkola, place zabaw czy szpitale.

„Te ustalenia są kolejnym dowodem na cyniczny sposób, w jaki organizacja terrorystyczna Hamas wykorzystuje ludność cywilną jako żywe tarcze i przykrywkę dla swojej działalności terrorystycznej” – czytamy w oświadczeniu izraelskiej armii.

Ostatniej nocy zginęło pięciu bojowników Hamasu.

TV Trwam News

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl