Nie ustają marsze w obronie Tv Trwam

Ulicami Białej Podlaskiej, Łańcuta, Zabrza i Zabierzowa koło Krakowa przejdą dziś marsze w obronie TV Trwam. Dotychczas w kraju i zagranicą odbyło się 111 marszów. Cały czas organizowane są kolejne.

Jako pierwsi zaprotestują mieszkańcy Białej Podlaskiej. Marsz o godz. 11.00 poprzedzi Msza św. w kościele pw. Narodzenia Najświętszej Maryi Panny. Następnie zgromadzeni przemaszerują na Plac Wolności.

– Musimy przekazać swoje świadectwo naszym dzieciom i wnukom. Nie możemy pozostać obojętni. Patrząc na to wszystko musimy ruszyć, nie mamy – jako Polska innego wyjścia. Musimy zadbać o przebudzenie się. Uważamy, że jest to właściwy moment, aby przebudziły się ludzkie sumienia w Polsce – powiedziała Katarzyna Roman z Koła Radia Maryja w Białej Podlaskiej.

Także w Zabrzu marsz rozpocznie się Eucharystią o godz.12.00 w kościele p.w. św. Anny. Marsz wyruszy z pod tablicy upamiętniającej zbrodnię w Katyniu. W obronie TV Trwam staną również mieszkańcy Łańcuta.

– Marsz w obronie Tv Trwam rozpoczniemy Mszą św. o godz. 13.00 w Łańcuckiej Farze. Po mszy św. o godz. 14.00 będziemy maszerować ulicami Łańcuta w obronie Tv Trwam, jedynego niezależnego medium, o które dopominają się katolicy i mieszkańcy naszego kraju – podkreśla poseł Kazimierz Gołojuch.

Przeciwko dyskryminacji katolickiej stacji przez KRRiT protestować będą także mieszkańcy z Zabierzowa. W miejscowości tej o godz.15.00 sprawowana będzie Eucharystia, tuż po niej odbędzie się przemarsz pod Urząd Gminy.

 

Wypowiedź Katarzyny Roman:

Pobierz Pobierz

 

Wypowiedź posła Kazimierza Gołojucha:


Pobierz Pobierz

 

RIRM

drukuj