Nie ustają ataki na ks. abp. Henryka Hosera

Nie ustają ataki na ks. abp. Henryka Hosera, ordynariusza diecezji warszawsko-praskiej. Tym razem atak na księdza arcybiskupa przypuścił niesubordynowany ks. Wojciech Lemański.

Ordynariusz warszawsko-praski usunął go z urzędu proboszcza parafii Narodzenia Pańskiego w Jasienicy. W dekrecie – udostępnionym na stronie tejże parafii – podał, że powodem tej decyzji jest „brak szacunku i posłuszeństwa biskupowi diecezjalnemu oraz nauczaniu biskupów w Polsce w kwestiach bioetycznych”.

Publicznie głoszone poglądy nie spełniają wymogów prawa i przynoszą poważną szkodę i zamieszanie we wspólnocie Kościoła – czytamy w dekrecie ks. abp. Henryka Hosera.

Decyzja ks. abp. Henryka Hosera stała się powodem zaciekłej nagonki na niego, ze strony mediów liberalno-lewicowych, których ksiądz Lemański jest częstym gościem.

Ksiądz Lemański wielokrotnie wypowiadał sądy sprzeczne z nauczaniem Kościoła – głównie dotyczące metody sztucznego zapłodnienia „in vitro”. Wielokrotnie złamał także zakaz występowania w mediach, a jego wypowiedzi były szeroko cytowane przez media liberalno-lewicowe i wykorzystane do ataków na Kościół.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl