Zjednoczeni ze swoim pasterzem

Wobec oszczerczych ataków na ks. abp. Henryka Hosera wierni otaczają modlitwą swojego pasterza. Wczoraj w Domu św. Faustyny w Ostrówku podczas adoracji Najświętszego Sakramentu modlono się w intencji diecezji warszawsko-praskiej, ks. abp. Henryka Hosera i kapłanów. W Godzinie Miłosierdzia rozpoczęła się Nowenna do Miłosierdzia Bożego w intencji pasterza diecezji.

„O Jezu mój, proszę Cię za Kościół cały, udziel mu miłości i światła Ducha swego, daj moc słowom kapłańskim, aby serca zatwardziałe kruszyły się i wróciły do Ciebie, Panie. Panie, daj nam świętych kapłanów, Ty sam ich utrzymuj w świętości” – w komunikacie zamieszczonym na stronie Domu św. Faustyny widnieje fragment przesłania Pana Jezusa do Siostry Faustyny Kowalskiej.

Do modlitwy w intencji ks. abp. Hosera zachęca Duszpasterstwo Młodzieży Diecezji Warszawsko-Praskiej. „Jako młodzi kolejny raz stajemy przy swoim Biskupie, wyrażając w ten sposób nasze poparcie i troskę o Kościół. Ponieważ najlepszym orężem w takiej walce jest modlitwa, dlatego zapraszamy wszystkich do włączenia się w to dzieło i rozpropagowania go wśród Waszych znajomych! Niech dzieło modlitwy się rozszerza! Stwórzmy duchowe zaplecze dla wszystkich działań Księdza Arcybiskupa i pokażmy Mu, że młodzi znowu są z Nim” – czytamy w wystosowanym komunikacie.

W intencji ks. abp. Hosera stałą modlitwę różańcową podjęły rodziny praskie. Z kolei na sobotę, 20 lipca 2013 r., ks. Ryszard Ladziński, proboszcz parafii św. Faustyny na warszawskim Bródnie, zaprasza kapłanów, siostry zakonne, członków Żywego Różańca i wszystkich, którym bliskie są Boże dzieła w diecezji, na czuwanie modlitewne. „We wspólnocie modlitewnej będziemy polecali Bogu intencje ks. abp. Henryka Hosera i wszystkie dzieła w diecezji warszawsko-praskiej” – informuje kapłan.

Spotkanie rozpocznie się o godz. 19.30, a zakończy się Mszą Świętą, o godz. 23.00. „Rozważając wszystkie części Różańca Świętego i trwając na adoracji Najświętszego Sakramentu, przez orędownictwo Matki Bożej będziemy wypraszali potrzebne łaski” – napisano w specjalnym komunikacie.

Małgorzata Pabis

drukuj