fot. wikipedia

Nie dojdzie do skutku debata prezydencka organizowana przez TVN, Onet i Wirtualną Polskę

Planowana na dziś debata kandydatów na prezydenta nie odbędzie się. Spotkanie miały zorganizować TVN, a także portale: Onet oraz Wirtualna Polska.

Kandydat KO deklarował chęć udziału w wydarzeniu. Z kolei sztab Andrzeja Dudy odmówił uczestnictwa w rozmowach dotyczących debaty i poinformował, że ich kandydat nie weźmie w niej udziału. Wygląda więc na to, że jedyną debatą przed drugą turą wyborów będzie ta organizowana przez Telewizję Polską. Ma się ona odbyć w poniedziałek w Końskich. W debacie ma wziąć udział widownia, która będzie miała możliwość zadawania pytań kandydatom.

Tymczasem Szymon Hołownia, który w pierwszej turze wyborów uzyskał trzeci wynik, poinformował, że odda głos na Rafała Trzaskowskiego. Podczas wspólnej relacji na żywo na Facebooku kandydat KO zadeklarował spełnienie 4 postulatów Hołowni.

Zdaniem senatora PiS Zdzisława Pupy od początku było wiadome, że przed drugą turą nastąpi wielka konsolidacja sił przeciwnych obecnemu prezydentowi.

– Widać wyraźnie, że strona liberalno-lewicowa dosyć mocno się integruje, począwszy od pana Biedronia, poprzez Trzaskowskiego aż do Hołowni, który się do niedawna deklarował jako człowiek związany Kościołem. Teraz pokazuje swoją postawę liberalną. Sytuacja, którą mamy, jest sytuacją integracyjną. Te środowiska robią wszystko, aby rzeczywiście działać przeciwko środowiskom konserwatywnym, wartościom chrześcijańskim, narodowym – podkreśla Zdzisław Pupa.

Druga tura wyborów prezydenckich odbędzie się w niedzielę 12 lipca.

Zuzanna Dąbrowska/RIRM

drukuj