fot. twitter.com

Świętokrzyskie: Kolejne zatrzymania członków grupy przestępczej zajmującej się nielegalnym hazardem

Zatrzymano kolejnych pięć osób, członków zorganizowanej grupy przestępczej, podejrzanych o przestępstwa skarbowe, m.in. organizowanie nielegalnego hazardu. Wobec trzech mężczyzn zastosowano areszt tymczasowy, a dwóch kolejnych ma dozór policyjny.

Funkcjonariusze Krajowej Administracji Skarbowej (KAS) i Centralnego Biura Śledczego Policji (CBŚP) zatrzymali pięciu mężczyzn w wieku od 25 do 51 lat – poinformowano PAP w komunikacie. Członkowie zorganizowanej grupy przestępczej są podejrzani o przestępstwa skarbowe, głównie o organizowanie nielegalnego hazardu w kilku lokalach na terenie woj. świętokrzyskiego i podkarpackiego.

Z ustaleń wynika, że zorganizowana grupa przestępcza mogła działać od 2015 r.

„Przeszukano 5 miejsc pobytu podejrzanych, zabezpieczono telefony komórkowe, karty SIM, dokumentację księgowo-finansową, w tym umowy najmu lokali pod automaty” – czytamy w komunikacie.

Zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej i popełnienia przestępstw określonych w kodeksie karnym skarbowym. Wobec trzech mężczyzn sąd zastosował tymczasowy areszt, natomiast wobec dwóch pozostałych podejrzanych prokurator zastosował dozór policyjny.

Sprawa jest rozwojowa, niewykluczone są kolejne zatrzymania.

W listopadzie 2019 roku funkcjonariusze świętokrzyskiej i podkarpackiej KAS wspólnie z funkcjonariuszami CBŚP z Kielc, pod nadzorem Prokuratury Regionalnej w Krakowie, rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie podejrzani są o organizowanie nielegalnego hazardu. Zabezpieczono wówczas ponad 200 automatów do gier.

Podczas akcji, w której uczestniczyli policjanci CBŚP oraz funkcjonariusze świętokrzyskiej i podkarpackiej KAS, zatrzymano 12 osób, w wieku od 21 do 47 lat. Zatrzymań dokonano na terenie trzech województw: świętokrzyskiego, podkarpackiego i mazowieckiego. Przeszukano 17 miejsc zamieszkania podejrzanych oraz lokali z automatami, w których urządzano nielegalny hazard. Funkcjonariusze zabezpieczyli telefony komórkowe, rewolwer, automaty do gier hazardowych i dokumentację księgowo-finansową.

W Prokuraturze Regionalnej w Krakowie zatrzymanym przedstawiono zarzuty udziału w zorganizowanej grupie przestępczej oraz przestępstwa określone w kodeksie karnym skarbowym. Wobec sześciorga zatrzymanych sąd zastosował środki zapobiegawcze w postaci tymczasowego aresztowania na okres trzech miesięcy. Wobec pozostałych podejrzanych prokurator zastosował wolnościowe środki zapobiegawcze w postaci poręczeń majątkowych, zakazów opuszczania kraju czy dozorów policyjnych.

PAP

drukuj