fot. nfosigw.gov.pl

NFOŚiGW: dziś rusza nabór wniosków do programu Sokół

Propozycje wdrożenia innowacyjnych technologii środowiskowych, które mają służyć ograniczeniu oddziaływania zakładów/instalacji/urządzeń na środowisko oraz wykorzystaniu lub produkcji technologii, wpisujących się w jeden z obszarów Krajowych Inteligentnych Specjalizacji – można zgłaszać w rozpoczynającym się dzisiaj naborze wniosków do programu Sokół.

Przedsięwzięcia muszą charakteryzować się innowacyjnością co najmniej na poziomie krajowym. Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej zakończy nabór 30 listopada 2016 roku.

W programie Sokół przewidziano dofinansowanie w formie dotacji lub pożyczki na warunkach preferencyjnych (faza B+R) oraz finansowanie zwrotne z możliwością częściowego umorzenia lub nowatorski instrument finansowy w postaci inwestycji kapitałowych (dotyczy fazy wdrożenia technologii). Budżet pierwszego konkursu wynosi 1 mld zł.

Beneficjentami programu mogą być przedsiębiorcy w rozumieniu obowiązującej ustawy z dnia 2 lipca 2004 r. o swobodzie działalności gospodarczej, prowadzący działalność gospodarczą w formie przedsiębiorstwa.

Szczegółowe informacje wraz z dokumentami dostępne są na stronie naboru do programu.

Do 3 sierpnia 2016 roku można jeszcze zgłaszać się na bezpłatne szkolenie dla przedsiębiorców z przygotowania wniosków do programu Sokół. Spotkanie organizowane jest w NFOŚiGW przy ul. Konstruktorskiej 3a w Warszawie w dniu 9 sierpnia w godz. 9:00-15:30. Zgłoszenia przyjmowane są za pomocą formularza dostępnego na stronie NFOŚiGW.

PAP/RIRM

drukuj