Nauka nie może poddawać się presji szantażu

Wycofanie się prof. Kleibera jest przyznaniem racji, że siła, przemoc i szantaż polityczny są skuteczne – powiedział poseł Antoni Macierewicz w rozmowie z Redakcją Informacyjną Radia Maryja.

Przypomnijmy, Prezes PAN prof. Michał Kleiber, poinformował wczoraj, że wycofuje się z pomysłu organizacji konferencji naukowej na temat przyczyn katastrofy smoleńskiej.

Jego zdaniem obecnie przeprowadzenie takiej konferencji wedle standardów naukowych jest niemożliwe. W sierpniu Kleiber wezwał do eksperckiej debaty ws. przyczyn katastrofy dwa zespoły: parlamentarny – kierowany przez posła Antoniego Macierewicza i działający przy kancelarii premiera, któremu szefuje Maciej Lasek.

– Nauka nie może poddawać się presji doraźnego szantażu politycznego z którym mamy do czynienia. Rozumiem  i szanuję wycofanie się prof. Kleibera, ale powtarzam, że jest to przyznaniem racji, że siła, przemoc, szantaż polityczny są skuteczne – powiedział Antonii Macierewicz.

Poseł Antonii Macierewicz podkreślił jednocześnie, że parlamentarny zespół w dalszym ciągu jest gotów podjąć naukową dyskusję na temat katastrofy smoleńskiej.

 – W każdym wypadku stawimy się do naukowej dyskusji i taką debatę jesteśmy gotowi podjąć. Liczę na to, że pan prof. Kleiber po jakimś czasie wróci do swojego pomysłu i wtedy weźmiemy udział także w tej inicjatywie, bo weźmiemy udział w każdej inicjatywie, która pozwoli polskiej opinii publicznej przedstawić, jak naprawdę doszło do tragedii smoleńskiej i jak ona przebiegała  –  dodał Antonii Macierewicz.

Przypomnijmy, w poniedziałek w Warszawie rozpocznie się II Konferencja Smoleńska. Podczas dwudniowego spotkania naukowców przewidziane są sesję techniczne, medyczne, socjologiczne i prawne.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl