„Nasz Dziennik”: w Kanadzie postępuje indoktrynacja skierowana przeciwko wartościom katolickim

W Kanadzie coraz większej presji poddawane są instytucje katolickie. Rok temu firmy, które ubiegały się o dofinansowanie prac wakacyjnych musiały podpisać deklarację poparcia dla skrajnie lewicowej polityki rządu w kwestiach moralnych.

Władze chcą, aby szkoły dostosowywały się do praw stanowych, które często są sprzeczne z wiarą i prawem naturalnym.

„Nasz Dziennik” przytacza przykład placówek katolickich pozwanych przez nauczycieli o orientacji homoseksualnej z powodu zerwania z nimi kontraktów. Mimo, że szkoły miały takie prawo.

Europoseł Marek Jurek zaznaczył, że Kanada jest na czele rewolucji przeciwko rodzinie, wierze i wychowaniu chrześcijańskiemu.

– Kanada zasłynęła między innymi z wyroków i prześladowań sądowych wobec Mary Wagner, która prowadzi pokojową akcje uwrażliwiania sumień na życie nienarodzonych. Ta ideologia tak zwanej niedyskryminacji, traktująca każde poparcie dla zdecydowanych zasad, jako formę dyskryminacji, ona niestety została wpisana również do artykułu 2. Traktatu o Unii Europejskiej. Warto patrzeć na Kanadę, żebyśmy wiedzieli do czego to zmierza. […] Kanada pokazuje to bardzo jasno – podkreśla poseł do Parlamentu Europejskiego.

W 2015 roku Sąd Najwyższy w Kanadzie przyznał, że szkoły mają prawo nauczać w duchu katolicyzmu. Jednak środowiska wrogie wierze i moralności nie zaprzestają swoich działań skierowanych przeciwko Katolikom.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl