fot. https://twitter.com/NASK_pl

NASK ostrzega przed fałszywymi informacjami o zwrocie podatku

Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa ostrzegła w piątek przed nowym wariantem kampanii phishingowej polegającą na rozsyłaniu przez przestępców maili z linkami prowadzącymi do stron podszywających się pod portal Krajowej Administracji Skarbowej.

Zespół CSIRT (Computer Security Incident Response Team) Naukowej i Akademickiej Sieci Komputerowej poinformował w piątek, że zaobserwował nowy wariant kampanii phishingowej, który dopasowuje się do okresu, w którym wielu Polaków rozlicza się z Krajową Administracją Skarbową. Dlatego – jak zwracają uwagę eksperci – wydaje się on szczególnie niebezpieczny.

„Linki w rozsyłanych przez przestępców wiadomościach mailowych prowadzą do fałszywych stron internetowych naśladujących portal Krajowej Administracji Skarbowej” – ostrzega NASK.

„Zarówno w wiadomości mailowej, jak i później na fałszywej stronie potencjalna ofiara otrzymuje pozytywne informacje o możliwości odebrania zwrotu podatkowego. W rzeczywistości przestępcy wyłudzają dane, które mogą zostać później wykorzystane do kradzieży pieniędzy z konta bankowego ofiary” – zwróciła uwagę Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl