fot. flickr.com

Narasta problem patostreamów w internecie

Patostreamy, czyli wulgarne, poniżające i pełne przemocy materiały nadawane na żywo w sieci stanowią coraz poważniejszy problem. Ministerstwo Cyfryzacji wskazuje, że transmisje te zyskują ogromną popularność, choć stanowią bardzo niebezpieczny i demoralizujący proceder.

Patostreamy stają się coraz częściej źródłem zysków dla prowadzących je osób. Każdy z nas może jednak zareagować. Patostreamy można zgłaszać między innymi na policję. Inny sposób to skorzystanie ze strony www.dyżurnet.pl.

– Najprościej zrobić to za pomocą formularza znajdującego się na stronie www.dyżurnet.pl. Internauci, którzy podejmują interwencje wobec treści, na które się nie zgadzają – czy to będzie zgłoszenie do moderatorów lub zespołów takich, jak my – mają nadzieję, i tak rzeczywiście się dzieje, że te treści znikną z internetu i nikt więcej nie będzie musiał ich oglądać. Jeżeli są to treści, które bezpośrednio łamią prawo, wtedy przekazujemy taką informację do organów ścigania i wobec osoby, która popełniła zabroniony czyn, są wyciągane konsekwencje prawne – mówi Martyna Różycka z portalu www.dyżurnet.pl.

Ministerstwo Cyfryzacji zapewnia, że dostrzega problem patostreamingu i podjęło działania, które mają zminimalizować to zjawisko.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl