Napływa powietrze polarno-morskie

Jak informuje IMGW, południowo-zachodnia część Europy znajdować się będzie pod wpływem wyżu z centrum nad Półwyspem Iberyjskim. Pozostały obszar kontynentu obejmować będą niże z ośrodkami nad Atlantykiem, Morzem Czarnym i Półwyspem Kolskim.

Polska znajdować się będzie pod wpływem przemieszczającego się z zachodu na wschód kraju układu frontów atmosferycznych związanym z niżem znad Morza Norweskiego. Napływać będzie polarno-morskie powietrze, w dzień w ciepłym wycinku przejściowo ciepłe.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1004 hPa i będzie spadać.

W poniedziałek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 6 st. na północnym wschodzie do 12 st. w centrum i 15 st. na zachodzie. Wiatr z kierunków zachodnich, na północnym wschodzie słaby i umiarkowany, na pozostałym obszarze umiarkowany, porywisty, a na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h.

W nocy z poniedziałku na wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna od 5 st. na północnym wschodzie do 9 st. w centrum i 11 st. na zachodzie, a w dolinach karpackich lokalnie 4°C. Wiatr z kierunków zachodnich, umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 65 km/h. Na wybrzeżu wiatr zachodni, dość silny i silny, od 35 km/h do 45 km/h, w porywach do 80 km/h.

We wtorek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna od 9 st. na północnym wschodzie do 13 st. w centrum i 15 st. na południowym zachodzie. Wiatr z kierunków zachodnich, umiarkowany i dość silny, porywisty, w porywach do 65 km/h, a na wybrzeżu do 70 km/h.

W Warszawie w poniedziałek zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura maksymalna 12 st. Wiatr słaby i umiarkowany, południowo-zachodni. W nocy zachmurzenie duże i opady deszczu. Temperatura minimalna 9 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 55 km/h, zachodni. We wtorek zachmurzenie duże i opady deszczu. Temperatura maksymalna 13 st. Wiatr umiarkowany i dość silny, w porywach do 60 km/h, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj