Napłynie nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie

Jak informuje IMGW, Europa północno wschodnia i południowo zachodnia aż po centralną będzie w zasięgu wyżów. Od Islandii i Wysp Brytyjskich przez Skandynawię, Polskę po Turcję dominować będą płytkie niże z frontami atmosferycznymi. Polska będzie w zasięgu zatoki niżu znad Szwecji, w strefie pofalowanego frontu atmosferycznego, tylko na zachodzie zaznaczy się klin wyżu znad Azorów.

Województwa wschodnie pozostaną w zasięgu ciepłej i wilgotnej masy zwrotnikowej. Nad pozostały obszar napłynie nieco chłodniejsze powietrze polarno-morskie.

W środę zachmurzenie umiarkowane i duże. Miejscami, głównie we wschodniej połowie kraju, a także na wybrzeżu oraz w rejonie Sudetów przelotne opady deszczu i burze, lokalnie z gradem.

Prognozowana wysokość opadów na północnym wschodzie kraju do 20 mm, na południowym wschodzie do 40 mm.

Temperatura maksymalna na przeważającym obszarze kraju od 22 do 25 st., tylko na wschodzie do 27 st., na wybrzeżu oraz w rejonach podgórskich od 20 do 23 st. Wiatr słaby i umiarkowany, północno-zachodni, na krańcach wschodnich słaby, zmienny. W czasie burz porywy wiatru do 80 km/h.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1001 hPa i będzie się wahać.

PAP

drukuj

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl