W nalocie sił powietrznych USA w Syrii zginęli bojownicy Al-Kaidy

W nalocie amerykańskich sił powietrznych przeprowadzonym w czwartek w prowincji Idlib w północno-zachodniej części Syrii zginęło kilku bojowników Al-Kaidy – poinformowało w oświadczeniu Centralne Dowództwo USA.

Nie podano, czy w wyniku ataku ucierpiała ludność cywilna. Podkreślono natomiast, że w ostatnich latach prowincja Idlib stała się „bezpieczną przystanią” dla bojowników Al-Kaidy.

Wcześniej w czwartek Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka informowało o przeprowadzonym tego dnia nalocie na meczet koło Aleppo, w którym zginęło co najmniej 42 ludzi, a dziesiątki zostało rannych.

Stany Zjednoczone zaprzeczyły jednak, jakoby to ich siły powietrzne były odpowiedzialne za ten nalot.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl