fot. PAP/EPA

Najwięcej zakażonych koronawirusem jest obecnie w Stanach Zjednoczonych

Pandemia koronawirusa dotknęła już ponad 170 państw świata. Najwięcej zarażonych jest obecnie w Stanach Zjednoczonych.

Jeszcze niedawno to Chiny miały największą liczbę chorych na COVID-19. Sytuacja zmienia się jednak z godziny na godzinę. I – jak pokazują statystyki – dziś są to już Stany Zjednoczone.

– Zbadamy wszystkie dane bardzo uważnie i w ten weekend przedstawimy prezydentowi szereg zaleceń i dodatkowych wskazówek dotyczących dalszego postępowania – oznajmił Mike Pence, wiceprezydent USA.

W szpitalach w Stanach Zjednoczonych zaczyna brakować respiratorów. Prezydent USA Donald Trump obiecał, że amerykańskie firmy wyprodukują ponad 100 tysięcy sztuk takiego sprzętu. Wszystko w ciągu nie dłuższym niż 100 dni.

– Myślę, że istnieje bardzo duża szansa, że ​​nie będziemy potrzebować ich aż tylu – powiedział Donald Trump.

Braki profesjonalnego sprzętu odczuwają jednak nie tylko Stany Zjednoczone. Biały Dom zadeklarował pomoc.

– Jest wiele innych osób, które będą tych respiratorów potrzebować. Mamy kraje na całym świecie, które są naszymi przyjaciółmi i pomożemy im. Jesteśmy w stanie robić rzeczy, których inne kraje nie mogą – zapewnił prezydent USA.

Taki problem w rozmowie telefonicznej  z Donaldem Trumpem  sygnalizował między innymi premier Wielkiej Brytanii Boris Johnson, który obecnie z powodu choroby przebywa na kwarantannie.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl