Nad Polską pojawią się zachmurzenia i okresowe opady deszczu

Jak informuje IMGW, od Europy Zachodniej przez Włochy, Bałkany po Morze Czarne dominować będą wyże. Nad pozostałą częścią kontynentu pogodę kształtować będą niże z układami frontów atmosferycznych. Polska znajdzie się w zasięgu zatoki niżowej, związanej z niżem znad Skandynawii.

Z zachodu na wschód kraju przemieszczać się będzie strefa ciepłego frontu atmosferycznego, za którym przejściowo napłynie cieplejsze powietrze polarne, morskie. Po południu północny zachód kraju znajdzie się w strefie frontu chłodnego, za którym ponownie zacznie napływać chłodna polarna, morska masa powietrza.

Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 997 hPa i będzie spadać.

W środę, zachmurzenie duże. Rano na wschodzie większe przejaśnienia i lokalne rozpogodzenia. Okresami opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Na północnym zachodzie Polski prognozowana wysokość opadów do 12 mm. Wysoko w górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 7 st. miejscami na północy oraz lokalnie w dolinach karpackich do 9 st. w centrum i 13 st. na południowym zachodzie. Wiatr przeważnie umiarkowany, okresami porywisty, na zachodzie kraju w porywach do 60 km/h, na wybrzeżu umiarkowany i dość silny, w porywach do 65 km/h, południowo-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 80 km/h.

W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże z lokalnymi większymi przejaśnieniami. Okresami opady deszczu, miejscami o natężeniu umiarkowanym. Wysoko w górach opady śniegu. Temperatura minimalna od 4 st. miejscami na północy i zachodzie do 9 st. na południu. Wiatr umiarkowany, porywisty, na wybrzeżu okresami dość silny, w porywach do 60 km/h, a wysoko w górach do 90 km/h, z kierunków zachodnich.

W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Miejscami możliwe burze, lokalnie z opadami krupy śnieżnej lub małego gradu. Wysoko w górach opady śniegu. Temperatura maksymalna od 6 st., 7 st. na północy oraz lokalnie w dolinach karpackich do 11 st. na południu. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, porywisty, na południu i zachodzie kraju w porywach do 70 km/h, zachodni i północno-zachodni. Wysoko w górach porywy wiatru do 90 km/h.

W środę w Warszawie zachmurzenie duże. Opady deszczu. Temperatura maksymalna 9 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W nocy ze środy na czwartek zachmurzenie duże. Okresami opady deszczu. Temperatura minimalna 7 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, południowo-zachodni. W czwartek zachmurzenie duże z większymi przejaśnieniami. Przelotne opady deszczu. Temperatura maksymalna 8 st. Wiatr umiarkowany, okresami porywisty, zachodni.

PAP/RIRM

drukuj