fot. pixabay.com

Na początku 2022 roku do Sejmu wróci rządowy projekt nowelizacji o wzmocnieniu roli kuratorów

4 stycznia 2022 roku do Sejmu wróci rządowy projekt nowelizacji o wzmocnieniu roli kuratorów. Nowe przepisy mają m.in. powstrzymać próby ideologizowania dzieci w szkołach.

Ustawa miała być procedowana już w połowie grudnia 2021 roku. W trakcie posiedzenia sejmowych komisji nieoczekiwanie to jednak posłowie opozycji wygrali głosowanie w sprawie odroczenia obrad. Prawo i Sprawiedliwość zgubiła słaba frekwencja. Teraz zapadła decyzja, że ustawa wróci do Sejmu na początku stycznia 2022 roku.

Na podstawie nowych przepisów, kurator będzie mógł na wniosek rodziców sprzeciwić się wejściu do szkoły organizacji pozarządowej, która będzie np. chciała demoralizować dzieci – informuje szef resortu edukacji i nauki, prof. Przemysław Czarnek.

Zgodnie z projektem, dyrektor szkoły będzie miał obowiązek uzyskać szczegółową informację na temat planu, konspektu i materiałów wykorzystywanych na zajęciach, a także uzyskać pozytywną opinię kuratora dla działań takiej organizacji w szkole. Oprócz tego, jeśli dyrektor szkoły czy też placówki oświatowej nie zrealizuje zaleceń wydanych przez kuratora oświaty, będzie mógł zostać wezwany do wyjaśnienia. Kurator będzie mógł również zawnioskować o odwołanie dyrektora w trakcie trwania roku szkolnego, bez wypowiedzenia.

W rządowym projekcie znalazły się także zapisy modyfikujące działania oddziałów przygotowania wojskowego, nazywanymi wcześniej klasami mundurowymi.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl