Na krawędzi wojny?

W ciągu ostatniej doby rosyjskie samoloty naruszyły ukraińską przestrzeń powietrzną. Do incydentów miało dojść w kilku częściach Ukrainy dzień po tym, jak Pentagon ostro skrytykował rosyjską decyzję o podjęciu nowych ćwiczeń wojskowych przy granicy z Ukrainą.

Minister obrony USA Chuck Hagel określił przygraniczną aktywność militarną Rosji jako „niebezpiecznie destabilizującą” i prowokacyjną. Władze w Kijowie poinformowały o rozpoczęciu kolejnej fazy akcji antyterrorystycznej.

Obserwatorzy wojskowi z państw OBWE, porwani w Słowiańsku na wschodzie Ukrainy przez prorosyjskich separatystów, są przetrzymywani w zajętej przez nich siedzibie Służby Bezpieczeństwa Ukrainy w tym mieście. Wśród nich jest także Polak.

Zdaniem premiera Ukrainy Arsenija Jaceniuka, to co robi prezydent Rosji Władimir Putin prowadzi do trzeciej wojny światowej.

Niemieckie ministerstwo spraw zagranicznych powołało sztab kryzysowy, a przedstawiciele Berlina zażądali natychmiastowego uwolnienia obserwatorów.

 

 

 

TV Trwam News

 

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl