fot. pixabay.com

Na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce temperatury zbliżą się do rekordowych wartości

Przed nami kolejny dzień z upałami. Najcieplej, jak podał synoptyk IMGW Kamil Walczak, ma być na Dolnym Śląsku i w Wielkopolsce. Tam temperatury zbliżą się do rekordowych wartości. Spodziewanych jest do 38 stopni Celsjusza. W drugiej części dnia i w nocy niewykluczone są burze.

Jak przekazał Kamil Walczak z Centralnego Biura Prognoz Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej – Państwowego Instytutu Badawczego, w czwartek największe upały prognozowane są dla Dolnego Śląska i Wielkopolski. Tam lokalnie do 38 stopni Celsjusza i będą to temperatury, które zbliżą się do rekordowych wartości.

Najchłodniej, ale także gorąco, z temperaturą od 28 stopni Celsjusza, czwartek zapowiada się na Suwalszczyźnie.

Dzień na ogół ma być pogodny, bezchmurny lub z małym zachmurzeniem.

„Jedynie na zachodzie po południu, wręcz pod wieczór, zachmurzenie zacznie wzrastać do dużego i pojawią się przelotne opady deszczu. Niewykluczone burze. Może im towarzyszyć porywisty wiatr sięgający 60-70 km/h. Opady deszczu nie powinny przekroczyć 10 l/m2 – powiedział synoptyk IMGW.

Wiatr będzie na ogół słaby, umiarkowany z kierunków południowych. Tylko na wschodzie z kierunków północnych.

„Burze, które wkroczą po południu czy pod wieczór nad zachodnią Polskę w nocy z czwartku na piątek będą wędrować w głąb kraju do centrum. Mogą im towarzyszyć opady deszczu do 15 l/m2, lokalnie do 20 l/m2, zwłaszcza na północy kraju – na Pomorzu, na Wybrzeżu. Porywy wiatru w burzach mogą sięgać 70-75 km/h” – powiedział Kamil Walczak.

Najpogodniej noc zapowiada się na wschodzie.

„Tam jeszcze burze nie dojdą” – dodał synoptyk IMGW.

Temperatura minimalna będzie na poziomie 17-20 stopni Celsjusza, przy czym te „siedemnastki” będą na wschodzie i na zachodzie. Najwyższe temperatury prognozowane są dla obszaru Wielkopolski, Opolszczyzny i ziemi łódzkiej.

Wiatr na wschodzie będzie słaby z kierunków wschodnich, w centrum i na zachodzie kraju będzie skręcał na zachodni.

PAP

drukuj
Tagi: , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl