Msza św. za zamordowanego dziennikarza

Papież Franciszek skierował przesłanie do uczestników Mszy św. sprawowanej za zmarłego tragicznie amerykańskiego dziennikarza Jamesa Foleya. Reporter został zamordowany przez dżihadystów z Państwa Islamskiego. Nagranie z egzekucji trafiło do sieci przed kilkoma dniami.

„Módlmy się o położenie kresu bezmyślnej przemocy i o brzask pokoju oraz pojednania między wszystkimi członkami rodziny ludzkiej” – napisał Franciszek w liście, wystosowanym do uczestników Mszy św. sprawowanej w rodzinnej miejscowości Foleya.

Papież dodał, że łączy się w bólu z najbliższymi reportera i zapewnił o swej bliskości. Ks. bp Peter Libasci, biskup diecezji Manchester, poprosił wiernych, aby zachowali świadectwo życia Jamesa jako osobiste wezwanie do wiary, odwagi i miłości.

– Ta Msza św. ma zasięg międzynarodowy, przekracza wszystkie granice, ale zarazem jest bardzo osobista, wiąże ze sobą głębokie uczucie ludzkiego współczucia. Pragnę w imieniu wszystkich ludzi dobrej woli wyrazić najgłębsze współczucie. Proszę, abyśmy zachowali świadectwo życia Jamesa jako osobiste wezwanie do wiary, odwagi i miłości – powiedział ks. bp Peter Libasci, biskup diecezji Manchester w New Hampshire.

Zgromadzeni na Mszy świętej sprawowanej w intencji Jamesa Foleya modlili się również za Stevena Sotloff, innego uprowadzonego amerykańskiego dziennikarza. Pogrzeb Foleya odbędzie się 18 października, w dniu jego 41. urodzin. James Foley został porwany przez islamistów w Syrii w 2012 roku. Przed kilkoma dniami zamieścili oni w internecie film z jego egzekucji.

TV Trwam News

drukuj