fot. PAP/Rafał Guz

MSZ: Ambasada RP w Tel Awiwie zawiesza realizację spraw konsularnych niezwiązanych z ewakuacją polskich obywateli z Izraela

Ambasada RP w Tel Awiwie zawiesza realizację wszystkich spraw konsularnych niezwiązanych z organizacją ewakuacji polskich obywateli przebywających czasowo na terytorium Izraela – podało Ministerstwo Spraw Zagranicznych za informacją ambasady.

„W związku z sytuacją kryzysową Ambasada RP w Tel Awiwie informuje o zawieszeniu realizacji wszystkich spraw konsularnych niezwiązanych z organizacją ewakuacji obywateli polskich przebywających czasowo na terytorium Izraela” – podała placówka na swoim profilu w serwisie X.

Dodała, że o zmianach będzie informować w kolejnych komunikatach.

Informację przekazał na platformie X rzecznik MSZ, Łukasz Jasina.

W Ministerstwie Spraw Zagranicznych działa centrum operacyjne, które uruchomiło infolinię, aby przyjmować zgłoszenia i udzielać informacji. Działają dwa numery infolinii: w Polsce + 48 22 523 88 80 oraz w Izraelu + 972 372 53 111.

Dostępny jest także adres e-mail: [email protected].

W sobotę, w godzinach porannych, Izrael został zaatakowany przez bojowników z terrorystycznej palestyńskiej organizacji Hamas. Uderzenie, które okazało się zaskoczeniem dla władz w Tel Awiwie, skutkowało największą liczbą ofiar śmiertelnych od 1973 r., gdy Izrael stoczył wojnę z koalicją syryjsko-egipską.

PAP

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl