fot. M. Borawski/Nasz Dziennik

MRPiPS: ponad 130 tys. wniosków on-line o 500 plus

W całej Polsce przyjmowanie wniosków o 500 plus przebiega prawidłowo. Organizacyjnie gminy dobrze przygotowały się do obsługi tego zadania – powiedziała minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej Elżbieta Rafalska.

Szefowa resortu na konferencji w Olsztynie przedstawiła najnowsze dane dot. przyjmowania wniosków o świadczenie Rodzina 500 plus. Dodała, że do ministerstwa nie docierają informacje o nieprawidłowościach lub sytuacjach krytycznych. Minister Elżbieta Rafalska przedstawiła też najnowsze dane dotyczące liczby wniosków złożonych on-line.

Stan na godz. 8:45 dzisiejszego dnia tj. suma końcowa wszystkich wniosków elektronicznych: z bankowości, z ZUS-u i z Emp@tii, która wynosi 124 tys. 170 wniosków. Na pewno o tej porze, o której mamy już konferencję, ta liczba przekroczyła 130 tys. Wygląda na to, że na tym etapie dominującym sposobem przesyłania, składania wniosków, jest ten kanał elektroniczny – bardzo wygodny, bardzo funkcjonalny, pozwalający złożyć rodzinie wniosek nawet wtedy, kiedy ona przebywa na urlopie – zaznaczyła minister Rafalska.

 Elżbieta Rafalska dodała, że zwiększenie napływu wniosków spodziewane jest po 15. sierpnia, kiedy duża część rodzin powróci z urlopów.

1 sierpnia ruszył nowy okres zasiłkowy. Aby zachować ciągłość w otrzymywaniu środków finansowych w ramach programu wypełniony wniosek należy złożyć do końca sierpnia osobiście, listownie lub online.

W tym ostatnim przypadku można skorzystać z ministerialnego portalu Emp@tia, bankowości elektronicznej, Platformy Usług Elektronicznych ZUS czy Profilu Zaufanego.

RIRM

drukuj