fot. flickr.com

mPojazd: Kolejne ułatwienia dla kierowców

Resort cyfryzacji wprowadził kolejne ułatwienie dla kierowców. Chodzi o usługę mPojazd, która działa w ramach aplikacji mObywatel.

Usługa zawiera dane z trzech dokumentów – dowodu rejestracyjnego, karty pojazdu oraz informacje o aktualnej polisie OC. Dodatkowo 30 dni przed końcem ważności ubezpieczenia i ważności badania technicznego aplikacja wyświetli komunikat z przypomnieniem.

Z udogodnienia mogą korzystać właściciele lub współwłaściciele pojazdów. Usługa usprawni kierowcom kontrolę drogową – wskazał minister cyfryzacji Marek Zagórski.

Postanowiliśmy tę usługę zaoferować z dwóch powodów. Po pierwsze, w przypadku nie posiadania przy sobie tych dokumentów, w momencie kiedy następuje kontrola te dokumenty mają nam pomóc w przejściu tej kontroli sprawnie. Ale także w sytuacji, kiedy dojdzie do jakiegoś zdarzenia drogowego, to tym osobom, którym powinniśmy pokazać te dokumenty, skróci to bądź w ogóle zlikwiduje potrzebę oczekiwania na odpowiednie służby czy policję – powiedział Marek Zagórski.

Usługa mPojazd jest dostępna dla wszystkich posiadaczy smartfonów z systemem Android 6.0 wzwyż.

Wkrótce Ministerstwo Cyfryzacji rozpocznie prace nad stworzeniem podobnego modułu dla aplikacji przeznaczonych na telefony z innym systemem operacyjnym.

RIRM

drukuj