fot. twitter.com/MPiT_GOV_PL

MPiT przygotowało zestaw ponad 70 ułatwień dla biznesu – Pakiet Przyjazne Prawo

Wydłużenie terminu rozliczania VAT w imporcie, prawo do błędu przez pierwszy rok działalności dla mikrofirm oraz małych i średnich przedsiębiorstw, a także prawo do reklamacji – wszystko to obejmuje Pakiet Przyjazne Prawo autorstwa Ministerstwa Przedsiębiorczości i Technologii.

Ten pakiet to ponad 70 probiznesowych rozwiązań. A to dobra informacja dla polskich przedsiębiorców.

„Nasza najnowsza propozycja jest komplementarna wobec 100 zmian dla firm, Konstytucji Biznesu, Pakietu MŚP oraz innych ułatwień dla przedsiębiorców, które wprowadziliśmy od początku tej kadencji. Wspólnym celem tych pakietów jest ułatwianie życia biznesowi, szczególnie mniejszym firmom. Chcemy, by polskie przedsiębiorstwa się rozwijały i mogły coraz śmielej konkurować, również na arenie międzynarodowej” –wskazuje Jadwiga Emilewicz, minister przedsiębiorczości i technologii.

Jak wynika z informacji ministerstwa, wśród proponowanych rozwiązań znajduje się m.in. wydłużenie terminu rozliczania VAT w imporcie, co ma wzmocnić pozycję polskich portów w konkurencji z zagranicznymi. Przewidziano także prawo do błędu przez pierwszy rok działalności dla mikro-, małych i średnich przedsiębiorców. Pakiet Przyjazne Prawo jeszcze w tym tygodniu trafi do uzgodnień, opiniowania i konsultacji publicznych.

TV Trwam News/RIRM

drukuj