Most Łazienkowski otwarty. Pełny remont potrwa jeszcze blisko rok

Odbudowany po pożarze warszawski most Łazienkowski, dziś rano został ponownie otworzony. Pierwsze samochody przejechały po nim kilka minut po godzinie szóstej.

Remont mostu Łazienkowskiego nie jest zakończony – będzie trwał jeszcze niemal przez rok. Do końca września 2016 r. zaplanowane są, m.in. prace wykończeniowe oraz budowa chodników.

Na moście nie będą też czynne przystanki, ponieważ schody, które do nich prowadzą są rozebrane. Dlatego piesi z niego nie skorzystają.

Jacek Cieślikowski, radny PiS w Warszawie, podkreśla, że otwarcie mostu powinno się równać z pełnieniem przez niego wszystkich swoich funkcji i zadań, a tak nie jest.

– To tak naprawdę informacja z jednej strony dobra, ale z drugiej niepełna. Trzeba podkreślić, że ten most w pełni nie będzie spełniał swoich zadań. Uważam, że ten czas zamknięcia mostu powinien być czasem wykorzystanym całkowicie do tego, żeby całą infrastrukturę wyremontować i most oddać, ale w pełni: dla pieszych, dla komunikacji miejskiej – tak, by ten most spełniał swoją funkcję i swoje zadania w najlepszy możliwy sposób. Dzisiaj niby mamy most oddany, tylko tak naprawdę remont będzie trwał jeszcze cały rok. Patrząc na to realnie, ten most nie jest dzisiaj oddany do użytku w pełni – mówi Cieślikowski.

Do pożaru mostu doszło 14 lutego bieżącego roku. Ogień zajął drewniane części konstrukcji i doprowadził do stopienia się asfaltu oraz  poważnych uszkodzeń.

Strażacy gasili pożar przez 12 godzin. Po ekspertyzie okazało się, że most nie nadaje się do dalszego użytku i niezbędna jest wymiana konstrukcji.

Zamknięcie głównej przeprawy dla mieszkańców prawobrzeżnej strony Warszawy sparaliżowało komunikację. Mostem jeździło ponad 100 tysięcy pojazdów na dobę.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl