MON zmienia szefa Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO

Ministerstwo Obrony Narodowej zmienia szefa Centrum Eksperckiego Kontrwywiadu NATO. Nowym p.o. dyrektora tej instytucji został płk. Robert Bala.

Pełnomocnik Ministra Obrony Narodowej ds. Utworzenia Centrum Bartłomiej Misiewicz wprowadził go w nocy do tymczasowych pomieszczeń instytucji użyczonych przez Służbę Kontrwywiadu Wojskowego.

Dotychczasowy szef centrum Krzysztof Dusza oświadczył dziś, że nie został zwolniony z pełnionej funkcji i dopóki to nie nastąpi będzie ją pełnił.

Bartłomiej Misiewicz w trakcie konferencji transmitowanej przez TVP INFO zaznaczył, że płk Krzysztof Dusza ma obowiązek zastosować się do polecenia służbowego.

Ubolewam nad tym, że płk. Dusza nie jest w stanie zachować się jak żołnierz, jak funkcjonariusz i próbuje rozmawiać poprzez media. Żołnierz do poleceń musi się zastosować. Procedura jest taka, że jeżeli mamy postępowanie sprawdzające, kontrolne, tymczasowo jest zawieszony dostęp do inf. niejawnych. W związku z powyższym trzeba wymienić pełnomocnika, który nie może realizować swoich obowiązków. Jeżeli jest decyzja o przeniesieniu w nowe miejsce pracy, taki żołnierz, czy funkcjonariusz musi się do tego dostosować – zaznacza Bartłomiej Misiewicz.

Centrum Eksperckie Kontrwywiadu NATO zostało utworzone z inicjatywy służb Kontrwywiadu Wojskowego Polski i Słowacji. Obecnie w projekcie uczestniczy osiem innych państw Sojuszu: Chorwacja, Czechy, Litwa, Niemcy, Rumunia, Słowenia, Węgry i Włochy. Jest on otwarty na udział innych sojuszników.


RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl