Modlimy się za Benedykta XVI

Papież Benedykt XVI wielokrotnie wzywał do modlitwy za prześladowanych, słabych, ofiary kataklizmów i za wszystkich cierpiących. Dziś sam potrzebuje naszej pomocy. Papieskie Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie każdego 14. dnia miesiąca podejmuje modlitwę za prześladowanych. Dziś do swych intencji włącza Ojca Świętego, który stał się celem ataków i spekulacji medialnych.

– Ataki na Ojca Świętego nasilają się co jakiś czas, by obalić ostatni bastion autorytetu, jakim jest Kościół – ocenia ks. dr Waldemar Cisło, dyrektor Sekcji Polskiej Pomoc Kościołowi w Potrzebie. Dlatego teraz, kiedy Ojciec Święty przeżywa trudną sytuację, potrzebuje wsparcia modlitewnego. – Na zasadzie wdzięczności i wzajemności powinniśmy o nim pamiętać nie tylko dziś, ale każdego dnia – zaznacza ks. Cisło.

 

Kiedy w 2009 roku, w związku z ówczesnymi atakami na Papieża, Pomoc Kościołowi w Potrzebie zaapelowała o solidarność z Benedyktem XVI, na apel odpowiedziało kilka tysięcy Polaków i potwierdziło to na piśmie. Ponad 10 tys. osób zadeklarowało przez rok modlitwę w intencji Ojca Świętego. – Dziękuję za wasze modlitwy ofiarowane w mojej intencji i proszę: wspierajcie mnie nadal – powiedział Papież, gdy ks. Cisło 17 czerwca 2009 roku wręczył mu księgę z listą nazwisk osób, które modlą się w jego intencji.

 

Zapewne i dziś z ogromnym odzewem spotka się apel o modlitewną solidarność z Głową Kościoła Powszechnego. W Watykanie ósme już coroczne czuwanie modlitewne w intencji Ojca Świętego na placu św. Piotra odbędzie się 22 czerwca. Jego inicjatorem jest włoski Ruch Miłości Rodzinnej. Spotkanie rozpocznie się o godz. 21.00 i będzie mu przewodniczył ks. kard. Angelo Comastri, papieski wikariusz Państwa Watykańskiego. W związku z pomówieniami dotyczącymi wycieku poufnych informacji i dokumentów z Watykanu media, zwłaszcza włoskie, prześcigają się w spekulacjach, bezpodstawnych domysłach, które powielają także środki społecznego przekazu w innych krajach. – Nie tylko zostały ukradzione dokumenty Papieża, lecz także pogwałcono sumienie tych, którzy zwracają się do niego jako do Wikariusza Chrystusa, a ponadto dokonano zamachu na posługę Następcy Apostoła Piotra – komentuje sprawę ks. abp Angelo Becciu. Między innymi te słowa przywołuje PKWP, apelując o modlitwę za Papieża. Watykański rzecznik ks. Federico Lombardi już wielokrotnie dementował prasowe „newsy” z rzekomo dobrze poinformowanych źródeł. W związku ze sprawą aresztowano papieskiego kamerdynera Paolo Gabrielego, jednak niektóre media w niekorzystnym świetle próbują przedstawiać wielu innych najbliższych współpracowników Ojca Świętego, w tym kardynałów i biskupów, uderzając w ten sposób w samego Następcę św. Piotra. Podczas ostatniej audiencji Benedykt XVI mówił, iż wiele bezpodstawnych spekulacji nagłośnionych przez media wykroczyło daleko poza fakty, przedstawiając obraz Stolicy Apostolskiej, który nie odpowiada rzeczywistości. Odnosząc się do tworzonej przez media wizji ogólnowatykańskiego spisku, zapewnił przede wszystkim o zaufaniu do swoich najbliższych współpracowników i wszystkich, którzy pomagają mu w pełnieniu posługi. W tym tygodniu Ojciec Święty spotkał się ze środowiskiem Papieskiej Akademii Kościelnej, uczelni, na której kształcą się kapłani, przyszli dyplomaci, pracujący w nuncjaturach na całym świecie lub w watykańskim Sekretariacie Stanu. Papież zachęcał przyszłych watykańskich dyplomatów do głębokiego szacunku i wprost przyjaźni z Kościołami i społecznościami, do których zostaną posłani. Zwrócił też uwagę na cnotę wierności Bogu, która jest kluczem i źródłem naszej wierności. – Chciałbym dziś zwrócić waszą uwagę właśnie na tę cnotę dobrze wyrażającą szczególną więź, która się tworzy między Papieżem a jego bezpośrednimi współpracownikami, zarówno w Kurii Rzymskiej, jak i w przedstawicielstwach papieskich – powiedział Ojciec Święty. Niestety, te słowa Benedykta XVI nie spotkały się z szerokim odzewem medialnym.


drukuj

Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl