„Jezus z Nazaretu. Dzieciństwo” – książka Ojca Św. Benedykta XVI

W Watykanie odbyła się dziś prezentacja  książki Ojca Św. Benedykta XVI „Jezus z Nazaretu. Dzieciństwo”. Tom papieskich rozważań ukazuje się również po polsku.

We wstępie papież napisał że „książka ta jest swoistym wstępem do dwóch pierwszych części poświęconych postaci i posłannictwu Jezusa z Nazaretu”.

Ojciec Św. podkreślił, że na postawie tekstów interpretatorów Ewangelii świętego Mateusza i Łukasza starał się wyjaśnić to, co opowiadają oni o dzieciństwie Jezusa.

Jak mówi ks. prof. Henryk Witczyk – biblista, książka pokazuje, że te ewangeliczne świadectwa mają głębokie uzasadnienie w tradycji.

Wiarygodnej historycznie i sięgającej czasów narodzin Jezusa, tymi głównymi przekazicielami informacji dotyczącej zawistowania i narodzin Jezusa są bez wątpienia Matka Najświętsza i św. Józef. Oni byli, pierwszym podstawowym źródłem dla ewangelistów, którzy pragnęli ukazać Jezusa Chrystusa, jego narodziny i tajemnice tych narodzin, czyli działanie Ducha św. działanie Pana Boga w kontekście tych narodzin, co dla rozumienia osoby Jezusa Chrystusa jest kluczowe – powiedział ks. prof. Henryk Witczyk.

Ks. prof. Henryk Witczyk dodał, że Książka „Jezus z Nazaretu. Dzieciństwo” może dopomóc wielu osobom na ich drodze do Jezusa.

– Bez wątpienia lektura tej książki, może zaowocować niezwykłym pogłębieniem naszej wiary w Jezusa Chrystusa, który jest właśnie jednorodzonym Synem Bożym, ale narodzonym jako człowiek z Maryi Dziewicy. Książka ta uzasadnia, to przeslanie naszego credo, naszej wiary – dodaje ks. prof. Henryk Witczyk.

 

Wypowiedź ks. prof. Henryka Witczyka:


Pobierz Pobierz

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl