fot. twitter.com/MRiRW_GOV_PL

Mirosław Welz nowym Głównym Lekarzem Weterynarii

Grzegorz Puda, minister rolnictwa, przedstawił w środę nowego Głównego Lekarza Weterynarii. Został nim Mirosław Welz, który do tej pory był zastępcą w Inspektoracie. Nowy Główny Lekarz Weterynarii zapewnił, że grypa ptaków w Polsce będzie wygaszona.

Powołanie nowego Głównego Lekarza Weterynarii – jak wyjaśnił minister Grzegorz Puda – jest związane ze zmianą strategii w sprawie grypy ptaków i ASF.

Mirosław Welz przypomniał, że pod koniec kwietnia zmieniło się prawo europejskie dotyczące zwalczania chorób zakaźnych, a Polska przygotowuje się do wdrożenia nowych procedur dotyczących m.in. zwalczania grypy ptaków.

– Będą to nowe mobilne procedury, zabezpieczające potrzeby materiałowe, ludzkie oraz dotyczące procedur dla szybkiej i skutecznej likwidacji tejże choroby. W chwili obecnej ilość przypadków z tygodnia na tydzień spada. Przewiduję, że jeszcze w najbliższych tygodniach zupełnie wyeliminujemy wirus z populacji drobiu w Polsce i będziemy mogli znowu ubiegać się o wysyłki w handlu i w eksporcie do krajów trzecich – zapowiedział Mirosław Welz.

Nowy Główny Lekarz Weterynarii wyraził przekonanie, że planowane działania, w tym także utworzenie trzech nowych laboratoriów diagnostyki grypy ptaków, usprawnią proces i szybkość uzyskiwania wyników. Nowe laboratoria mają zostać uruchomione jeszcze w tym roku.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl