Ministrowie obrony Polski i Estonii o wschodniej flance NATO

Wysunięta, wzmocniona obecność na wschodniej flance NATO była w poniedziałek tematem rozmowy ministrów obrony Polski i Estonii: Antoniego Macierewicza i Juriego Luika.

Jak powiedział dziennikarzom po rozmowach szef MON, spotkanie dotyczyło wielonarodowych batalionów rozmieszczonych na wschodniej flance i ich przyszłego wzmocnienia, a także utworzenia jednolitego łańcucha dowodzenia Sojuszu.

Antonii Macierewicz zaznaczył, że ma to być też tematem rozmów ministrów obrony państw NATO i przyszłorocznego szczytu Sojuszu.

Juri Luik podkreślał znaczenie Polski dla wiarygodności odstraszania na wschodnich obrzeżach NATO. Jak powiedział, rozmowa dotyczyła też polityki obronnej UE.

Szef estońskiego resortu obrony podkreślił, że on i szef polskiego MON byli zgodni, że należy unikać dublowania się UE i NATO w sprawach obronności.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl