fot. PAP

Ministerstwo Zdrowia chce wydać 10 mln zł na reklamę

Minister Bartosz Arłukowicz chce przeznaczyć 10 mln zł na kampanię informacyjną o składce zdrowotnej dla bezrobotnych i studentów – pisze jeden z dzienników.

To kolejna absurdalna sprawa – mówi poseł Czesław Hoc, wiceszef sejmowej Komisji Zdrowia.Obecnie składkami zajmują się urzędy pracy.Ministerstwo Zdrowia chce jednak, by ten obowiązek przejęły starostwa, a zmiany postanowiło nagłośnić.

10 mln zł na kampanię o składkach zdrowotnych dla bezrobotnych i bezdomnych, to jakaś groteska. Myślę, że te pieniądze są tak potrzebne w systemie ochrony zdrowia, na opiekę specjalistyczną, onkologię, chemioterapię, że każda złotówka powinna być rozdana dwa razy, natomiast minister bawi się swoim ministerstwem. Szczerze mówiąc ma za nic opinię fachowców – zwrócił uwagę poseł Czesław Hoc.

Informacja o gigantycznych pieniądzach, które mają być przeznaczone na promocje, pojawiła się krótko po ogłoszeniu przez resort zdrowia nowej listy leków refundowanych. Podrożały leki m.in. dla chorych na raka. Po interwencji onkologów i organizacji pacjentów, Ministerstwo Zdrowia podjęło decyzję, że podwyżki będą miały charakter przejściowy od 1 września 2014r.

RIRM

drukuj