Minister Zbigniew Rau odbył rozmowę z sekretarzem stanu USA Mike’em Pompeo

Sekretarz stanu USA Mike Pompeo pochwalił Polskę za działania w ramach Inicjatywy Trójmorza. Podkreślił także zaangażowanie Polski na rzecz wsparcia Białorusi.

Mike Pompeo odbył telefoniczną rozmowę z polskim ministrem spraw zagranicznych Zbigniewem Rauem.

– Sekretarz Mike Pompeo rozmawiał ze Zbigniewem Rauem, by pogratulować mu niedawnej nominacji na stanowisko ministra spraw zagranicznych. Podkreślił również znaczenie silnych stosunków dwustronnych między USA a Polską – napisała Morgan Ortagus, rzecznik Departamentu Stanu USA.

Mike Pompeo odniósł się także do działań Polski na arenie międzynarodowej. Pochwalił „mocną przywódczą rolę Polski w Inicjatywie Trójmorza oraz jej długoletnie zaangażowanie w wolność i niepodległość Białorusi”.

Zadowolenie wyraziła także ambasador USA w Polsce, Georgette Mosbacher.

– Nie mogę się doczekać dalszej współpracy z Ministrem Spraw Zagranicznych Zbigniewem Rauem w celu wzmocnienia dwustronnych relacji między naszymi krajami – oznajmiła ambasador USA w Polsce.

Sekretarz stanu podziękował szefowi polskiego MSZ za przewodnictwo w międzynarodowej konferencji na rzecz wolności religii lub wyznania, która odbędzie się w dniach 16-17 listopada.

TV Trwam News

drukuj