fot. PAP/EPA

Minister obrony Danii: Ukraina będzie mogła wykorzystywać samoloty F-16 na swoim terytorium

Ukraina będzie mogła wykorzystywać przekazywane przez Danię samoloty wielozadaniowe F-16 tylko na swoim terytorium – oznajmił dziś duński minister obrony, Jakob Ellemann-Jensen, odnosząc się do wcześniejszych zasad przekazywania uzbrojenia.

„Darowizny broni są przekazywane pod warunkiem, że służą wypędzeniu wroga z terytorium Ukrainy i nie dalej. Takie są warunki bez względu na to czy chodzi o czołgi, myśliwce czy coś innego” – podkreślił Jakob Ellemann-Jensen.

Minister dodał, że „jest to wiadomość, którą oczywiście otrzyma Ukraina”.

W niedzielę na lotnisku wojskowym w Skrydstrup w południowej Jutlandii premier Danii, Mette Frederiksen, w obecności prezydenta Ukrainy, Wołodymyra Zełenskiego, ogłosiła przekazanie przez Danię 19 myśliwców F-16. Wówczas Wołodymyr Zełenski pytany przez dziennikarzy odparł, że podczas rozmów nie podnoszono kwestii warunków użytkowania samolotów.

Prezydent Ukrainy w dzisiejszym przemówieniu w parlamencie Danii podziękował politykom tego kraju za decyzję o przekazaniu myśliwców F-16.

PAP/TV Trwam News

drukuj
Tagi: , , , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl