fot. twitter.com/ZagorskiMarek

Minister cyfryzacji: przed świętami kolejne rozwiązania w ramach tarczy antykryzysowej

Rząd kończy prace nad kolejnym pakietem zmian w ramach tzw. tarczy antykryzysowej. Poinformował o tym minister cyfryzacji Marek Zagórski. Według polityka, propozycje mogłyby trafić do parlamentu jeszcze przed świętami.

Obecnie nad uchwalonymi w sobotę przez Sejm rozwiązaniami tzw. tarczy antykryzysowej pracuje Senat. Propozycje umożliwiają wsparcie firm oraz udzielanie pomocy w utrzymaniu płynności finansowej przedsiębiorcom. Min. Marek Zagórski zapewnił, że jeśli te rozwiązania nie będą spełniały oczekiwań lub będą wymagać korekty, rząd będzie na to reagował.

Ekonomista prof. Zbigniew Krysiak wskazuje, że ewentualny nowy pakiet powinien w większym stopniu objąć średnie przedsiębiorstwa i skierować do nich podobne rozwiązania, jak w przypadku małych firm.

– Sprawa ZUS-u, może nie w pełnej skali, ale zawieszenia płacenie ZUS przez nie odroczenie tylko zawieszenie przez jakiś okres i też kwestia uwzględnienia tego samego instrumentu, który dotyczy ewentualnie dopłat do pensji pracowników – podkreśla.

Ekonomista dodał, że w pakiecie powinna być także podniesiona sprawa wydłużenia przez banki możliwości spłat kredytów. W dalszej kolejności za przykładem USA polski rząd powinien zaproponować pakiet dla bezrobotnych – zaznaczył ekspert.

RIRM

drukuj