fot. twitter.com/ZagorskiMarek

Minister cyfryzacji: 38 milionów odsłon portalu gov.pl/zdalnelekcje

Portal ministerstwa cyfryzacji gov.pl/zdalnelekcje ma już dwa tygodnie. „Od tego czasu odwiedziło go 2 miliony osób, które wygenerowały 38 milionów odsłon strony” – mówi minister cyfryzacji Marek Zagórski. „Nasz portal stale się zmienia, stale bowiem publikujemy tam nowe materiały” – podkreśla.

Potęgowanie potęgi, wzbudzanie przepływu elektrycznego, czy pisownia połączeń literowych – to propozycje zdalnych lekcji na najbliższy tydzień. Na portalu gov.pl/zdalnelekcje czeka już przykładowy „plan lekcji” na najbliższe pięć dni – poinformowało w niedzielę ministerstwo cyfryzacji.

„Nasz portal stale się zmienia, stale bowiem publikujemy tam nowe materiały. Pomagają nam w tym eksperci z Ministerstwa Edukacji Narodowej i NASK” – zaznacza minister Marek Zagórski.

„Tylko przez ostatnie 14 dni opublikowaliśmy tam 3616 materiałów. Wkrótce kolejne” – dodaje szef Ministerstwa Cyfryzacji. Podkreśla równocześnie, że wszystkie udostępnione na stronie materiały dydaktyczne są bezpłatne.

Ministerstwo Cyfryzacji zaznacza jednocześnie, że udostępnia też narzędzia do zdalnej pracy z uczniami dla nauczycieli.

„W naszym poradniku Nauczycielu, poprowadź lekcje online piszemy o łatwo dostępnych, bezpłatnych rozwiązaniach internetowych, które pozwalają na bycie w kontakcie z uczniami. Ten poradnik także stale go uzupełniamy, dlatego warto tam regularnie zaglądać” – podkreśla Ministerstwo Cyfryzacji.

Ponadto, resort informuje też, że wspólnie z NASK przygotował proste tutoriale, w których krok po kroku tłumaczy np. jak założyć grupę na portalu społecznościowym, czy też jak założyć swój kanał na platformie społecznościowej, a później prowadzić na nim swoje lekcje. Wszystkie pomocne materiały można znaleźć na www.gov.pl/zdalnelekcje w zakładce „zdalna klasa”.

Ministerstwo Cyfryzacji zaznacza, że na czas kwarantanny przygotowało także coś specjalnego.

„Grarantanna Cup to pierwszy, ogólnopolski turniej e-sportowy na taką skalę” – informuje resort. Jak dodaje, zapisy ruszyły 28 marca w sobotę, a pierwsze turnieje wystartują w środę 1 kwietnia.

„Organizujemy ten turniej z myślą o uczniach. Wiemy, że dla nich to także niełatwy czas. Zapewniamy dobrą zabawę, emocje i nagrody. Nie tylko indywidualne, ale i dla szkół, które będą reprezentować” – mówi min. Marek Zagórski.

Ministerstwo Cyfryzacji informuje, że przez najbliższy miesiąc będą organizowane turnieje w czterech grach: Brawl Stars, FIFA 20, League of Legends i Counter-Strike: Global Offensive. Turnieje będą odbywały się na platformie ESL Play, gdzie prowadzone są też zapisy do turniejów.

„Chcąc wziąć w nich udział – zawodnik lub drużyna powinni założyć konto, a następnie – zgodnie z regulaminem – zweryfikować i potwierdzić, że reprezentują daną szkołę” – wyjaśnia Ministerstwo Cyfryzacji.

PAP

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl