fot. Kamil Sacharzewski

Min. Z. Ziobro o napadzie w Kobyłce: To bandyta ma się bać konsekwencji tego, że kogoś krzywdzi. Ofiara ataku ma prawo bronić swego życia i mienia

To bandyta ma się bać konsekwencji tego, że kogoś krzywdzi, a ofiara ataku ma prawo bronić swego życia i mienia – podkreślił Prokurator Generalny, minister sprawiedliwości, Zbigniew Ziobro, odnosząc się nocnego napadu na sklep w Kobyłce. Właściciel sklepu, który ugodził nożem napastnika, dostał w śledztwie status pokrzywdzonego – dodał.

„To bandyta ma się bać konsekwencji tego, że kogoś krzywdzi, a ofiara ataku ma prawo bronić swego życia i mienia. Właściciel sklepu, który ugodził nożem napastnika, dostał w śledztwie status pokrzywdzonego. Drugi sprawca napadu został tymczasowo aresztowany” – napisał we wtorek na Twitterze Prokurator Generalny, Zbigniew Ziobro.

Swoim wpisem minister Zbigniew Ziobro odniósł się do nocnego napadu na sklep w Kobyłce. Prokurator Katarzyna Skrzeczkowska przekazywała w poniedziałek, że dwóch napastników w kominiarkach ok. godz. 23.30 weszło do sklepu.

„Jeden z nich miał broń palną. Drugi metalową rurkę. W środku zastali pracownicę sklepu. Jeden z mężczyzn próbował ukraść pieniądze. Wtedy wyszedł właściciel sklepu. Doszło do szamotaniny i właściciel ugodził jednego z napastników nożem, po czym napastnicy uciekli” – informowała prok. Katarzyna Skrzeczkowska.

Jak informowała wcześniej policja, w okolicach dworca PKP znaleziono ciało jednego z mężczyzn.

„Niestety nie udało się go uratować” – mówiła asp. Monika Kaczyńska z Komendy Powiatowej Policji w Wołominie.

Na miejscu śledczy zabezpieczyli nóż i metalową rurkę, a prokuratura wszczęła śledztwo w sprawie usiłowania rozboju z użyciem niebezpiecznych narzędzi.

W poniedziałek wieczorem policjanci z Wołomina zatrzymali w Kobyłce drugiego ze sprawców. Jednocześnie funkcjonariusze zabezpieczyli broń do badań balistycznych. Zatrzymany to 22-letni obywatel Polski.

PAP

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl