fot. PAP/Mateusz Marek

Min. T. Kościński: Projekt ustawy wprowadzającej zmiany podatkowe zostanie niebawem przedstawiony w rządzie

Minister finansów, Tadeusz Kościński, poinformował, że projekt ustawy wprowadzającej zmiany podatkowe, zapowiedziane w Polskim Ładzie, zostanie przedstawiony w rządzie w ciągu tygodnia, najpóźniej dwóch.

W ramach [Polskiego Ładu] Zjednoczona Prawica chce m.in. podnieść kwotę wolną od podatku do 30 tys. zł oraz drugi próg podatkowy z 85,5 tys. zł do 120 tys. złotych.

Na zmianach, które mają obowiązywać od przyszłego roku, ma skorzystać 18 mln Polaków. Minister finansów, Tadeusz Kościński, był dziś pytany na antenie Polskiego Radia o to, czy decyzja w tej sprawie została już podjęta w rządzie.

– W ciągu 1-2 tygodni projekt ustawy będzie w rządzie i mam nadzieję, że szybko zostanie zaakceptowany, i od 1 stycznia 2022 będzie to obowiązywało – powiedział szef resortu finansów.

Polski Ład to firmowany przez partie tworzące Zjednoczoną Prawicę nowy program społeczno-gospodarczy na okres po pandemii.

Jego fundamenty to: 7 proc. PKB na zdrowie, obniżka podatków dla 18 mln Polaków, inwestycje generujące nowe miejsca pracy, mieszkania bez wkładu własnego i dom do 70 mkw. bez formalności, a także emerytura bez podatku do 2 500 złotych.

RIRM

drukuj