fot. ms.gov.pl

Min. Sprawiedliwości kończy pracę nad projektem nowelizacji Kodeksu karnego

Ministerstwo Sprawiedliwości kończy pracę nad projektem nowelizacji Kodeksu karnego. Proponowane zmiany w przepisach dotyczą w szczególności walki z pedofilią.

Resort chce m.in. podwyższenia kar dla osób, które wykorzystywały seksualnie dzieci. W proponowanych zmianach ma się znaleźć też zapis o braku przedawnienia w niektórych kategoriach przestępstw.

Ministerstwo Sprawiedliwości chce także wprowadzić karę bezwzględnego dożywocia dla tych sprawców, u których nie ma szansy resocjalizacji. Takie rozwiązanie popiera minister w Kancelarii Premiera Michał Wójcik.

Polityk Solidarnej Polski podkreślił, że proponowane zmiany w Kodeksie karnym mają na celu przede wszystkim ochronę dzieci przed pedofilami.

Taka sankcja powoduje, że osoba dopuszczająca się najbardziej brutalnych czynów wobec dzieci nie wyjdzie do końca życia z więzienia. To będzie zupełnie nowe, jeżeli w projekcie znajdą się te rozwiązania. Musimy pamiętać o tym, że dobro dzieci jest czymś, co musi być chronione w szczególny sposób, dlatego tego rodzaju sankcje są potrzebne – powiedział Michał Wójcik.

Minister Michał Wójcik zwrócił uwagę, że rząd Zjednoczonej Prawicy podjął już szereg inicjatyw mających zaostrzyć walkę z pedofilią.

Wśród przyjętych rozwiązań polityk Solidarnej Polski wymienił m.in. rejestr pedofilów, czyli bazę danych osób, które w przeszłości dopuściły się przestępstw z wykorzystaniem seksualnym dzieci.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl