Min. Rafalska: przygotowaliśmy program „Opieka 75 plus”

57,4 mln zł ma być przeznaczone na program dofinansowania usług opiekuńczych seniorów „Opieka 75 plus” – poinformowała dziś minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Resort szacuje, że wsparciem z programu może być objętych 13,5 tys. seniorów.

Resort informuje, że program ma zwiększyć dostępność do usług opiekuńczych dla osób od 75. roku życia, które mieszkają na terenach gmin do 20 tys. mieszkańców.

„Chcemy zainteresować gminy rozwijaniem usług opiekuńczych” – podkreśliła minister.

Środki z programu mają być przeznaczone na zwiększenie liczby godzin usług opiekuńczych u osób, które już z nich korzystają oraz na dofinansowanie usług opiekuńczych u tych seniorów, którzy dotychczas ich nie otrzymywali.

„Naszym celem jest zwiększenie dostępu do usług opiekuńczych i większe bezpieczeństwo seniorów” – podkreśliła minister.

Resort szacuje, że wsparciem z programu może być objętych 13,5 tys. osób.

PAP/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl