PAP/Paweł Supernak

Min. P. Czarnek do laureatów EuroSkills 2021: Pokazujecie, że umiejętności zawodowe to nie tylko pasja, ale też rywalizacja i możliwość reprezentowania Polski na szczeblu międzynarodowym

W siedzibie Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji zaprezentowano dziś medalistów polskiej kadry narodowej, którzy w ubiegłym tygodniu w Austrii brali udział w konkursie umiejętności branżowych EuroSkills 2021. Prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, podkreślał, że są ambasadorami polskiego szkolnictwa zawodowego i branżowego.

Uczestnicy zawodów walczyli o zaszczytny tytuł Mistrza Europy. Z Polski do konkursu przystąpiło 17 zawodników, którzy wystąpili w 16 konkurencjach.

Zdobyliśmy 3 brązowe medale, co jest najlepszym wynikiem Polaków. Nasi reprezentanci stanęli na podium w kategoriach: spawalnictwo, gotowanie i florystyka.

Prof. Przemysław Czarnek, minister edukacji i nauki, gratulował im sukcesu i podkreślał, że są ambasadorami polskiego szkolnictwa zawodowego i branżowego.

– Pokazujecie, że to nie tylko zawód i pasja, ale również rywalizacja sportowa oraz możliwość reprezentowania Polski na międzynarodowym szczeblu. Jesteśmy umówieni z dyrektorem Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji na dalsze wspieranie tego nowego dzieła. Zaangażowanie w EuroSkills nie jest rzeczą, która trwa od wielu lat. Razem z minister Marzeną Machałek przedstawimy dziś po południu panu premierowi osiągnięcia oraz potrzeby, które są przed nami po to, aby głębiej angażować się w EuroSkills. Jest to wspaniała rzecz promująca szkolnictwo branżowe i zawodowe, która otwiera rynek pracy na nowe zaangażowane osoby – podkreślił prof. Przemysław Czarnek.

Największy europejski konkurs umiejętności branżowych Euroskills odbywał się w austriackim Graz w dniach od 22 do 26 września 2021 r. W tegorocznej edycji zawodów wzięło udział 19 krajów.

 

RIRM

drukuj