Min. M. Maląg zachęca do dołączenia i korzystania z Karty Dużej Rodziny

Minister rodziny i polityki społecznej, Marlena Maląg, zachęca do dołączenia i korzystania z Karty Dużej Rodziny. Jak wskazuje szefowa resortu, to szansa na spore oszczędności.

[Karta Dużej Rodziny] to system zniżek i dodatkowych uprawnień dla rodzin z minimum trojgiem dzieci w instytucjach publicznych i w firmach prywatnych. Obejmuje zniżki m.in. na przejazdy kolejowe, darmowe wstępy do parków narodowych, niższe opłaty paszportowe, a także na zakup żywności, ubrań, książek czy paliwa.

System zniżek od 2019 roku przysługuje wszystkim rodzicom, którzy kiedykolwiek mieli na utrzymaniu co najmniej troje dzieci. Karta jest dostępna także w formie aplikacji mobilnej.

„Stale rozwijana i coraz bardziej atrakcyjna oferta sprawia, że rodziny chętnie dołączają do programu. Dzisiaj z Karty Dużej Rodziny korzysta ponad 1,04 mln rodzin. Dla porównania, w 2015 r. było to niespełna 300 tysięcy rodzin. To ogromny wzrost, który bardzo nas cieszy” – powiedziała Marlena Maląg.

Szefowa resortu rodziny zauważyła, że wzrasta także liczba partnerów programu. Obecnie sięga ona blisko 8 tysięcy. 5 lat temu było to zaledwie 1200 partnerów. Ze zniżek można korzystać w ponad 29 tys. lokalizacji.

Więcej o Karcie Dużej Rodziny można przeczytać [tutaj]

TV Trwam News

drukuj