fot. PAP/Radek Pietruszka

Min. M. Dworczyk: Szpital tymczasowy na Stadionie Narodowym osiągnął gotowość operacyjną

Szpital tymczasowy, który powstał na Stadionie Narodowym w Warszawie, osiągnął gotowość operacyjną – poinformował minister Michał Dworczyk, szef Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Szpital tymczasowy powstały na Stadionie Narodowym jest filią warszawskiego szpitala Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji na ulicy Wołoskiej.

– Pacjenci, którzy są w średnim stanie, będą mogli być przeniesieni z ul. Wołoskiej na Stadion Narodowy, żeby łóżka na ul. Wołoskiej mogły być wykorzystane dla pacjentów w ciężkim bądź bardzo ciężkim stanie – wyjaśnił w TVP Info minister Michał Dworczyk.

Do szpitala na Stadionie Narodowym będą kierowani także pacjenci z innych szpitali warszawskich i z woj. mazowieckiego – powiedział szef KPRM.

W pierwszej fazie szpital zapewnia 300 łóżek dla pacjentów z koronawirusem. W środę placówka osiągnęła gotowość operacyjną.

– W środę trafił tam pierwszy pacjent, przy czym był to pacjent testowy – poinformował minister Michał Dworczyk.

Szpitale tymczasowe zostaną wybudowane w każdym województwie. Łącznie ma ich powstać osiemnaście. Zapewnią one dodatkowe łóżka dla pacjentów z koronawirusem.

 

TV Trwam News

drukuj
Tagi: , ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl