PAP/Paweł Supernak

Min. M. Błaszczak: Za dwa lata w Legionowie powstanie szpital wojskowy

W Legionowie powstanie szpital wojskowy. W podpisaniu umowy na inwestycję, która ma powstać w ciągu 2 lat, uczestniczył minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Szpital będzie miał sześć oddziałów i blok operacyjny. W lecznicy zatrudnienie znajdzie 250 osób. Mariusz Błaszczak zauważył, że choć placówka będzie wojskowa, to będzie otwarta dla wszystkich mieszkańców Legionowa i całego powiatu. Szef MON-u dodał, że przez lata – mimo obietnic różnych władz – idea wybudowania wojskowej placówki medycznej nie została zrealizowana. Pomysł wbudowania wojskowego szpitala w Legionowie krytykuje opozycja.

Minister Mariusz Błaszczak zapewnił, że rząd Prawa i Sprawiedliwości zrealizuje inwestycję.

W Legionowie i w powiecie legionowskim przybywa wojska. W odróżnieniu od niezbyt odległych czasów, kiedy likwidowano jednostki wojskowe w Legionowie i w powiecie legionowskim, dziś liczba żołnierzy wzrasta. Szpital będzie oczywiście szpitalem wojskowym, ale będzie otwarty dla wszystkich mieszkańców Legionowa i powiatu. Chciałem podkreślić, że ten pomysł został skrytykowany przez wiceprzewodniczącego PO Tomasza Siemoniaka, który nazwał ten pomysł „absurdalnym”. To jest bardzo dobre przesłanie – gwarancją tego, żeby szpital w Legionowie powstał, są rządy Prawa i Sprawiedliwości – powiedział Mariusz Błaszczak.

Szpital w Legionowie ma być filią wojskowego Instytutu Medycznego. Ma tam funkcjonować sześć oddziałów, m.in. kardiologiczny, intensywnej terapii, chorób wewnętrznych oraz ginekologiczno-położniczy. Planowane jest także utworzenie bloku operacyjnego.

Według założeń, placówka będzie mogła hospitalizować jednocześnie około 90 pacjentów. Lekarze będą w nim dyżurowali 24 godziny na dobę.

RIRM

drukuj