fot. Tomasz Strąg

Min. M. Błaszczak: Wojsko Polskie przygotowuje się do 11 listopada

Wojsko Polskie przygotowuje się bardzo intensywnie do tego, żeby 11 listopada wszystko odbyło się tak, jak należy – powiedział szef Ministerstwa Obrony Narodowej Mariusz Błaszczak.

MON na polecenie premiera Mateusza Morawieckiego zajmuje się organizacją Marszu w Warszawie. Na konferencji prasowej minister Mariusz Błaszczak zaprosił wszystkich do udziału w niedzielnym pochodzie.

– Bez względu na to, jakie mają państwo poglądy, jakie sympatie polityczne, chciałem zaprosić wszystkich na biało-czerwony marsz. Marsz, który odbędzie się pod patronatem prezydenta RP Andrzeja Dudy, marsz zorganizowany przez polski rząd. Pan premier powierzył mi zadanie zorganizowania tego marszu. Wojsko Polskie bardzo intensywnie przygotowuje się do tego, żeby 11 listopada wszystko odbyło się tak, jak należy, a więc żeby odbyło się bezpiecznie, żeby było radośnie, bo to raz na sto lat taka okoliczność się zdarza – powiedział minister Mariusz Błaszczak.

Decyzja o zorganizowaniu marszu w Warszawie zapadła w trakcie spotkania prezydenta Andrzeja Dudy i premiera Mateusza Morawieckiego.

To odpowiedź na wczorajszą decyzję prezydent stolicy Hanny Gronkiewicz-Waltz o zakazie organizacji Marszu Niepodległości 11 listopada, inicjowanego przez Stowarzyszenie Marsz Niepodległości.

Przedstawiciele stowarzyszenia złożyli dziś w Sądzie Okręgowym w Warszawie odwołanie od decyzji prezydent stolicy. Sąd ma rozpatrzyć tę sprawę o 18.30.

RIRM

drukuj