Min. M. Błaszczak: Liczniejsze Wojsko Polskie to więcej bezpieczeństwa

Szef MON-u Mariusz Błaszczak w Białce Tatrzańskiej zainaugurował drugi etap kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczpospolitej”. Akcja będzie prowadzona do 24 lutego w 5-ciu województwach na południu Polski. Resort chce wykorzystać trwający właśnie czas ferii.

Mobilne zespoły rekrutacyjne w specjalnie oznakowanych busach będzie można spotkać w ośrodkach narciarskich  i sportowych. O doświadczenie służby w wojsku będzie można zapytać zarówno zawodowych żołnierzy jak i studentów akademii wojskowych.

Zależy nam na tym, żeby więcej młodych ludzi wstępowało do Wojska Polskiego, bo to stanowi o naszym bezpieczeństwie – mówił minister obrony narodowej Mariusz Błaszczak.

Wojsko Polskie jest coraz liczniejsze, ale żeby młodzi ludzie przystępowali do Wojska Polskiego, żołnierze muszą być godnie wynagradzani. Mogę dziś jasno powiedzieć, że dzięki naszym wysiłkom osiągnęliśmy ten cel – powiedział szef MON. Dodał, że od pierwszego stycznia bieżącego roku wzrosły wynagrodzenia żołnierzy, a średnia pensja w wojsku wynosi 5 tys. 530 zł.

To godne wynagrodzenie – podkreślił min. Mariusz Błaszczak.

Pierwszy etap kampanii „Zostań żołnierzem Rzeczypospolitej” rozpoczął się w połowie października ubiegłego roku. Dzięki akcji w ciągu dwóch i pół miesiąca wnioski o przyjęcie do różnych formacji Wojska Polskiego złożyło ponad 7 tys. osób.

RIRM/PAP

drukuj