fot. PAP/Paweł Supernak

Min. Ł. Szumowski: Najważniejszy w tej chwili jest gorący apel do młodzieży – to nie są ferie, bądźmy odpowiedzialni

Minister Zdrowia apeluje do ludzi młodych, aby w czasie wolnym pozostali w domach. Od tego, czy będziemy odpowiedzialni zależy życie wielu osób – powiedział prof. Łukasz Szumowski.

Bilans zakażeń koronawirusem w Polsce wzrósł do 47 osób. W czwartek resort poinformował o 16 nowych przypadkach.

Minister zdrowia Łukasz Szumowski zaapelował przede wszystkim do młodzieży o odpowiedzialne postępowanie: pozostanie w domach i wykorzystanie czasu wolnego na izolację.

– Pracujemy nad uwolnieniem odpowiednich oddziałów, byśmy mieli możliwość przyjęcia wszystkich pacjentów i zaopiekowania się nimi. Najważniejszy w tej chwili jest gorący apel do młodzieży, która ma w tej chwili wolne od szkoły. To nie są ferie, to nie jest czas na zabawę. Postarajmy się być odpowiedzialni, bo od tego zależy życie wielu osób. Jeśli będziemy wychodzić z domu, bawić się na imprezach, to niestety ten wirus będzie się przenosił – powiedział.

Według ministra prawdopodobnie za tydzień, może trochę później w Polsce będzie zarażanych koronawirusem tysiąc osób. Zapewnił, że „na razie ten wzrost jest przewidywalny”.

Od dzisiaj w szkołach i przedszkolach w całym kraju zostają zawieszone zajęcia, przy czym przez pierwsze dwa dni podstawówki i przedszkola będą miały obowiązek zapewnienia opieki nad dziećmi. Łącznie w całym kraju lekcji nie będzie mieć ponad 4 mln uczniów szkół i  ponad 1 mln przedszkolaków.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl