fot. PAP/Tomasz Gzell

Min. E. Rafalska: Program „Dobry Start” będzie kontynuowany w przyszłym roku

Program „Dobry Start” okazał się sukcesem i będzie kontynuowany w przyszłym roku – zapewniła minister pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska. Przypomnijmy, że w ramach świadczenia rodzice lub opiekunowie otrzymują 300 zł na tzw. wyprawkę szkolną.

Pierwszy rok funkcjonowania programu „Dobry Start”, pokazuje, że został on bardzo sprawnie wprowadzony, a samorządy świetnie sobie z nim poradziły. To dla nas ogromny sukces – mówi minister rodziny pracy i polityki społecznej Elżbieta Rafalska.

– Wszystkie nasze ministerialne dane pokazują, że program „Dobry Start”, a więc wyprawka szkolna w 2018 roku, cieszył się ogromnym zainteresowaniem rodziców, a mam nadzieję, że dzięki tej wyprawce, te tornistry w nowo rozpoczynającym się roku szkolnym mogły być trochę bogatsze, lepiej wyposażone, a rodzice mieli z głowy ten ból, który zawsze ich dotyczył, gdy zbliżał się początek roku szkolnego – podkreśla minister.

Program cieszył się ogromnym zainteresowaniem. 

– Z programu skorzystało 4 mln 400 tysięcy dzieci, a więc niemalże 100 proc. uprawnionych. Niewielka grupa nie złożyła wniosku. Program kosztował 1 mld 440 mln złotych i zabezpieczenie pełne było zagwarantowane w tym budżecie, ale również program jest wpisany w dalsze funkcjonowanie w 2019 roku i na ten cel środki są zabezpieczone – wskazała Elżbieta Rafalska.

Dodatkowym sukcesem jest imponująca ilość wniosków składanych drogą elektroniczną.

– Dużym sukcesem tego programu jest 50 proc. wniosków złożonych drogą internetową. Jestem przekonana, że udział w tym mają właśnie uczniowie, którzy pomogli pewnie części rodziców, żeby poszli tą drogą prostą, niewymagającą czasochłonnej obecności w wydziale świadczeń rodzinnych czy w ośrodku pomocy społecznej, żeby iść z tą papierową wersją – podkreśliła minister pracy i polityki społecznej.

Wniosek o świadczenie „Dobry Start” rodzice i opiekunowie mogli złożyć online od 1 lipca. Od 1 sierpnia wniosek można było składać także drogą tradycyjną, czyli papierową.

TV Trwam News/RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl