fot. PAP/Piotr Polak

Min. A. Niedzielski: Widzimy, że szczepienia działają

Adam Niedzielski, minister zdrowia, powiedział, że już widać efekt kampanii szczepień przeciwko COVID-19. Szef resortu zwrócił uwagę, że przekłada się to m.in. na mniejszą liczbę nowych zakażeń niż rok temu.

Min. Adam Niedzielski – mówiąc o pandemii koronawirusa – przyznał, że sytuacja jest poważna, ponieważ mamy do czynienia z trendem wzrostowym. Na koniec września 2021 roku ma to być średnio ok. 1000 nowych przypadków dziennie

Do tej pory w pełni zaszczepionych jest ponad 19 mln Polaków. To ok. 50 proc. populacji naszego kraju. Podawana jest już trzecia dawka preparatu osobom powyżej 50 r.ż.

– Widzimy, że szczepienia działają. Nie są to już tylko abstrakcyjne badania naukowe zapisane profesjonalnym językiem w literaturze badawczej, lecz widzimy, że mamy mniej zakażeń niż rok temu oraz mniej hospitalizacji. To daje nam nadzieję na to, że w coraz większym stopniu będziemy mogli żyć, mając świadomość, że w otoczeniu jest COVID-19. Cały czas mamy do czynienia z pandemią, bo liczba zakażeń jest duża – powiedział min. Adam Niedzielski.

Szef resortu zdrowia powiedział też, że w tym momencie rząd nie przewiduje zmian restrykcji. Na październik br. został przygotowany projekt rozporządzania Rady Ministrów, który zakłada przedłużenie obostrzeń.

Min. Adama Niedzielski wykluczył również zwiększanie bazy łóżek covidowych. Zaznaczył, że w tej chwili najwięcej zajętych miejsc przez pacjentów z COVID-19 jest w województwach lubelskim i podkarpackim.

Polska jest krajem, który ma stosunkowo najmniej zakażeń w Europie.

RIRM

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl