PAP/Leszek Szymański

83 mln zł dofinansowania w ramach II tury programu Sportowa Polska

Kolejne 73 różne inwestycje lokalne otrzymały dofinansowanie w wysokości 83 mln zł w ramach II tury programu Sportowa Polska. Wyniki ogłosił dziś wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński. Celem programu jest wsparcie infrastruktury sportowej, czyli: sal gimnastycznych, pływalni, stadionów w trzech kategoriach: inwestycji szkolnych, obiektów służącym klubom sportowym i obiektów ogólnodostępnych, pozaszkolnych.

Tym razem dofinansowane zostały 73 inwestycje, co łącznie z I turą programu daje 333 inwestycje sportowe w całej Polsce. Ich koszt to 457 mln zł. Wicepremier Piotr Gliński wskazał, że to oznacza przeznaczenie ok. 1/3 środków publicznych więcej na ten cel niż w ubiegłym roku. [czytaj więcej] 

To jest dowód na to, że w coraz większym zakresie wspieramy w Polsce sport. Tym razem są to inwestycje szczególnie ważne, bo to są inwestycje lokalne w całej Polsce, czyli 333 nowych inwestycji tylko w tym oku zostanie rozpoczętych i możemy powiedzieć, że to jest jedno z kilku podstawowych naszych działań. Przypominam, że budżet na sport w przyszłym roku będzie zwiększony o ok. 200 mln złotych. Wprowadzamy także cztery nowe programy stypendialne. Dofinansowanie będzie zwiększone także dla innych także, jeżeli chodzi o sport masowy czy wsparcie najlepszych związków sportowych – powiedział wicepremier.

Poza inwestycjami o wymiarze lokalnym realizowane są także te o znaczeniu strategicznym dla sportu. W tym kontekście wicepremier, minister kultury, dziedzictwa narodowego i sportu Piotr Gliński podkreślił, że nie jest zagrożona budowa toru lodowego w Zakopanem. Dofinansowana została też budowa hali lekkoatletycznej we Wrocławiu – dodał minister.

RIRM

drukuj
Tagi:

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl