fot. PAP/EPA

Międzynarodowe ćwiczenia wojskowe na Łotwie

Na Łotwie trwają międzynarodowe ćwiczenia wojskowe. Ćwiczenia na poligonie w Adazi przeprowadziła Grupa Bojowa Wzmocnionej Wysuniętej Obecności na Łotwie.

Grupa Bojowa Wzmocnionej Wysuniętej Obecności na Łotwie przeprowadziła ćwiczenia na poligonie w Adazi. W manewrach wojskowych uczestniczyły odziały amerykańskie wraz z dziewięcioma krajami należącymi do grupy dowodzonej przez Kanadę – Albanią, Czechami, Włochami, Czarnogórą, Polską, Słowacją, Hiszpanią i Słowenią. Celem działań jest poprawa współpracy między siłami zbrojnymi państw NATO.

– Dzisiejszy dzień jest kulminacją. Trzy lub cztery miesiące łączymy wszystkie dziesięć narodów. Wspólnie uczymy się pracować razem jako wspólny głos grupy bojowej – wskazał podpułkownik Craig Higgins, dowódca wzmocnionej grupy bojowej NATO na Łotwie.

Siły hiszpańskie zaprezentowały swój system obrony średniego zasięgu rozmieszczony w jednej z łotewskich baz. Żołnierze uczestniczący w ćwiczeniu udowodnili, że są gotowi do wzmacniania bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO i całego Sojuszu Północnoatlantyckiego.

TV Trwam News

drukuj
Tagi: ,

Drogi Czytelniku naszego portalu,
każdego dnia – specjalnie dla Ciebie – publikujemy najważniejsze informacje z życia Kościoła i naszej Ojczyzny. Odważnie stajemy w obronie naszej wiary i nauki Kościoła. Jednak bez Twojej pomocy kontynuacja naszej misji będzie coraz trudniejsza. Dlatego prosimy Cię o pomoc.
Od pewnego czasu istnieje możliwość przekazywania online darów serca na Radio Maryja i Tv Trwam – za pomocą kart kredytowych, debetowych i innych elektronicznych form płatniczych. Prosimy o Twoje wsparcie
Redakcja portalu radiomaryja.pl